Mobil Sohbet

Türkiye Sohbet Odası Aramaları

Türkiye sohbet odaları

Sohbet Odası

Türkiye sohbet odası yazarak arama yapanlar  sanırım yurt dışında yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz olsa gerek diye düşünmekteyim. Ancak, şu da var ki; bir çok sohbet sitesinde #Türkiye  kanalı bulunmakta ve acaba diyorum bu işlerin acemisi olanlar mı böyle bir arama yapıyor. Bu konu üstünde aslında ben bir çok paylaşım yaptım lakin, bir kez daha belirtmekte sanırım fayda var. Arkadaşlar, bütün sohbet sunucuları içerisinde bir çok oda  mevcuttur. Bir ülke düşünün ve içinde ki şehirleri ve hatta bir şehri düşünün içindeki köyleri mahalleleri. Bu da buna benzer bir şey, bir sunucu var ve içerisinde #Türkiye, #İstanbul, #Mersin gibi isimler adı altında ki chat odaları. Yani ülkemiz sınırları içerisinde yaşayanların internet üzerinde bu şekilde bir arama yapması biraz ilginç geliyor bana.

Bütün bunlara mütakiben yurt dışında yaşayan gurbetçilerin Türkiye sohbet odası yazarak arama yapması gayet doğal. Sonuç da ana vatan özlemi çekmek kolay bir şey değil, elbette ki Türkçe sohbet yapabileceği bir mekan arayışı en tabi hakkı. Belki özlediği kentinden köyünden bir tanıdık bulacak, toprağım diyerek sarılacak saatlerce sohbet edecek. Ya da belki de öz vatanından bir karşı cinsle tanışacak ve hatta belki de büyük bir aşkın başlangıcını bu şekilde yapacak. Sosyal medyanın gelişmesi elbette bütün bu anlattıklarıma olanak sağlıyor. Olmuyor mu? tabi ki de oluyor, örnekleri çok ve hatta binlerce kişi bu şekilde tanışarak aşk yaşıyor, evleniyor.

Sohbet Odası Aramaları Nasıl Yapılıyor

Bu tip  aramalar çok değişkenlik gösteriyor, biz içerisinde Türkiye geçen arama sorgularından bahsedeceğim. Verdiğim rakamlar tamamen google verilerinin rakamlarıdır.

  • Türkiye sohbet odası; ayda 100 ila bin kişi bu sorguyu kullanıyor, bu sorguyu yaptığınızda karşınıza 0,47 saniye içerisinde 10.700.000 sonuç sayfası  çıkıyor, rekabet oranı düşük.
  • Türkiye chat odaları; 10 ila yüz kişi arama yapıyor, rekabeti yüksek gösteriliyor. 0,47 saniye içerisinde 591.000 sonuç çıkıyor karşınıza.

Bunlara benzer arama sorguları var üç beş tane ancak, kayda değer bir sayıya ulaşmış değil, o yüzden bende paylaşma gereği duymadım.

Bütün bunların yanı sıra  sadece sohbet odası olarak arama yapanların sayısı ise oldukça fazla.  Her ay ortalama olarak on bin kişi ila yüz bin kişi bu şekilde arama yapıyor. Rekabet oranı çok yüksek, sonuç göstergesi ise milyonlarca, ben sıfırları sayamadım bile.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir