Mobil Sohbet

Trsohbet odaları mobil

trsohbet odalari

trsohbet odalari

Trsohbet odaları mobil, yani Türkiye lokasyonlu mobil  sohbet yapılabilecek her hangi bir site arayışıdır. Sunucumuz Türkçe yazışmalı bedava sohbet hizmeti veren sektöründe öncü, seviyeli bir platformdur. Dilerseniz masa başından, elinde androidone telefonu bulunanlar ise, parktan bahçeden, yatak odasından mutfaktan internet ağı olan her yerden mobil sohbet ortamına kolaylıkla katılabilirsiniz. Zaten günümüz dünyasında hemen hemen herkes mobil bağlantı kuruyor ve öyle sohbet ediyor.

Öncelikli olarak neden Tr yazarak arama yapan kişilerden bahsetmek istiyorum;  yurt dışında yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz internette  chat yapmak için Türkçe sohbet yapılabilen mekanlar aramaktadır.  Google arama motoru bölgesel çaplı sonuçlar gösterir. Fransa’da yaşayan bir Türk sadece chat ya da sohbet yazsa Türkçe sitenin önüne çıkması çok zordur.  Kısacası Tr sohbet odaları yazıldı mı mutlaka önlerine Türkçe yayın yapan bir site çıkmaktadır.

İşte bu yüzdendir ki, ilk harfleri Tr olan bir çok web sitesi açılmıştır, Trsohbet, sohbettr  bunlar ve bu alan adlarına benzer yüzlerce site açılmıştır. Bu işin öncüleri yıllardır sıralamayı hemen hemen hiç değiştirmemiş, daima ilk sayfalarda tutunmayı başarmışlardır.

Trsohbet Odaları

Trsohbet odaları aslında Tr ayrı olarak yazılır ancak, bu şekilde de arama yapanlar olduğu için bende o şekilde yazmak zorunda kaldım. İmla hatası var mı? var ama, aranma hacmi yüksek, insanlara dil bilgisi eğitimi verecek halimiz de yok.

Şimdi Yeni Zelanda’da yaşayan bir Türk ne yapacak oralarda, kısıtlı dostluk arkadaşlık, gümbür gümbür Türkçe konuşulan bir mekanı olsun istemez mi?. İster elbet, işte o da ne yapıyor Tr li aramalara yöneliyor, elinde şimşek gibi bir cep telefonu mobil sohbet imkanı mevcut.

Bu aramaya ‘odaları’ kelimesini insan niye ekliyor? sanırım alışkanlık, bir ötesi de yine kentini köyünü özlemesi olsa gerek. Mardin’li birinin Belarus’da yaşadığını düşünün, ister ki memleketinden birileriyle muhabbet olsun. İnternete girer sadece sohbet platformu değil içinde farklı odalar olsun, görürse Mardin sohbeti dalar içine. Bu fikirde arayış yapanlara yönelik kurgulanmış ziyaretçi kitlesi oluşturmak adına da ‘odaları’ uzantısı oluşturulmuştur.

Trsohbet odaları mobil başlıklı yazımızda sizlere arayış hakkında bilgiler sunmaya çalıştım, umarım faydalı bir bilgi kırıntısı dahi olsa vermişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir