Mobil Sohbet

Sohbet Yerleri Arama Sorguları

sohbet yerleri ara

sohbet yerleri

Sohbet yerleri arama sorgularına dair çok ilginç ve sizleri hayrete düşürecek sonuçları paylaşmak istiyorum. google sörcüne bu iki kelimeyi yazarak bir arama yaparsanız karşınıza şöyle bir bilgi notu çıkıyor. ‘Sohbet siteleri için sonuçlarda gösteriliyor,  sohbet yerleri araması yap’.  Bende bu amaçla araştırmalar yaparken kelime planlayıcı sayesinde çok ilginç bir veri ile karşılaştım.   Kesinleşmiş google verilerine  dayanarak söylüyorum, gözden kaçmış bir arama sorgusu bu çünkü,  bu kelimelere yönelik bütün domainlerde boş.  Natro hosting firmasında bu kelimeleri tarattım, com boş, net boş, hepsi boşta alıcı bekliyor. Yani  bu domain alınabilir ve arama hacmi yüksek trajlı bir chat sitesi kurulabilir, heveslilerine buradan duyurmuş olayım. Zaten google arama motorunda bende ufak çaplı bir araştırma yaptım, bu konu üstüne pek bir yazı da yok seo çalışması da yok. Ufak çaplı bir kaç site bilerek veya bilmeyerek bir şeyler yazmışlar hepsi bu.

Bu şekilde  arama yapan kişi sayısı on bin ila yüz bin kişi arasında değişkenlik gösteriyor. İlginç bir veri bence bu, yüksek traj ve bu şekilde arama ile neyi arıyor insanlar, çok düşündüm ve bir kaç bilgiye de ulaştım. Birinci ihtimal islami sohbet odaları arayışları olsa da, kuvvetle muhtemel youtube de dini sohbetler yapan hocaları dinlemek isteyen kişilerin yaptığı arama sorgularıdır.

Sohbetyeri Arama Sorguları

Sohbetyeri, bu da nedir? derseniz, şaşırmayın var böyle arama yapanlarda üstelik, yukarıda verdiğim sonuçla aynı, Her ay 10 bin ila 100 bin kişi bu şekilde google arama çubuğunda tarama yapıyor, bir şeyler arıyor. Yandex sonuçları ya da diğer arama motorları bu rakamlara dahil değil bunu da belirtmek isterim. Amaç aynı, arayış aynı yukarıdaki sonuçlar gibi değişen bir şey yok, sadece birleşik yazılmış bir iki harf eksik. Biraz araştırmalarım sonucunda sohbetyeri domain olarak şu anda kullanımda ve sanırım daha ziyade  sesli sohbet siteleri bu konuda biraz önde. Kameralı chat siteleri de bu kelimelere yönelik epeyce bir çalışma yapmışlar. Özellikle yetişkinsohbet platformları her nedense ciddi rekabet halinde, sohbetyeri yazdığınızda karşınıza bu tip sitelerde çıkıyor.

Dini Sohbet Yerleri

Dini sohbet yerleri yazarak arama yapan kişilerin gayesi zaten belli, islami sohbet sitesi arıyor ya da,  youtube  dini sohbet veren hocaların programını  arıyor.  Her ay ortalama yüz kişi ila bin kişi bu şekilde arama gerçekleştiriyor, ilginç olan şu; talep az arz fazla, rekabet oranı orta düzeyde gösteriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir