Mobil Sohbet

Sohbet Sitesi Kurmak

sohbet sitesi

Sohbet Sitesi

Sohbet sitesi kurmak  kolay lakin, site sahipleri user bulamıyor  ve büyük pişmanlık yaşıyorlar. Büyük heveslerle açılan sohbet siteleri bir bir kapanıyor nedeni ise chat yapacak ziyaretçi sayısı yetersizliği. Bütün bunlara rağmen kapanan her sitenin yerine adeta iki misli oranda başka platformlar açılıyor.

Evet, bir chat sitesi kurmak çok büyük paralara mal olmuyor ancak, iş yapmayınca site sahipleri demoralize oluyor. Yapılan en büyük yanlışlık ise, hiç bir seo bilgisi olmaksızın, web bilgi tecrübesi olmaksızın, düşünmeden atılan adımdır.

Herhangi bir sunucuda bir müddet chat yapan, sonrasında operatör olan bir kişi hemen site açma hevesine kapılıyor. Daha önceki yazılarımda da bundan çokça bahsettim, bulunduğu sunucudan bir kaç arkadaşını yanına alıp da sohbet sitesi açan kişi mutlak suretle hüsrana uğrayacaktır. Sanıyorlar ki, üç beş kişi ile yürür gideriz, yok öyle bir şey, sağdan soldan user çalmayla da olmuyor bu işler. Bir de şöyle bir yanlış düşünce var, veririm parayı,  reklam sonrası bir sürü user gelir. Evet bu doğru ancak, nereye kadar yetecek paran, reklamı kestiğin anda sitende dımdızlak kalırsın.

Durum böyle de olunca pişmanlıklar başlar, biraz sabredilir, boş hayallerle belki de uzunca bir müddet boş site beklenir. Sonuç hüsrandır, kurulan pembe hayallerin yerini gerçekler almıştır, en yakın arkadaşınız bile eski sunucuya gitmiştir bile. Ne yapmak lazım, kapatmak ve nitekim kapanır site, site sahibi başka mecralara yol alsa da aklı hep burada kalır.

 Sohbet Sitesi Açmak İçin Neler Lazım

Sohbet sitelerinde  chat yapacak useri doğal yollardan bulacak, organik ziyaretçi kitlesi oluşturacak. Bu konuda ahkam da kesmek istemiyorum, biraz seo bilgim biraz web bilgim olsa da, sanırım yetersiz kalıyorum. Ama, araştırma, geliştirme çabalarım sürüyor. En azından bildiğim noktalardan birazcık bahsetmek sizi bilgilendirmek istiyorum.

  • İllegal yöntemlere sakın heves etmeyin, web sitenizi legal yollardan üst sıralara çıkarmaya çalışın.
  • 1.sayfada ki sitelere bakıp, moralinizi bozmayın, onların ne yaptığına bakmayın, ben ne yapabilirim düşüncesiyle hareket edin.
  • Unutmayın ki, spam yapan siteleri google eninde sonunda bulur ve gözlerden uzak bir yere atar gider.
  • Araştırın, olur olmadık yazılarla sitenizi çöplük haline getirmeyin, önce biraz bilgi sahibi olun. Seo nedir,  web nedir, makale nasıl yazılır, bunları öğrenin.
  • İnternet üzerinde bir çok bilgi mevcut, ben bilmiyordum, pardon gibi sözleri google asla kabul etmez.
  • Sohbet kelimesi ile üst sıralara çıkmak hayalden öte bir şey, siz üç hatta beş kelimelik aramalarda öne çıkmaya çalışın.

Ben bir seo uzmanı değilim, bu konuda sizlere verdiğim bilgi belki de milyonda bir denecek kadar azdır. Aslında tavsiyem şudur ki,  en zor kulvarın en zor yokuşudur sohbet, vazgeçin, başka bir kulvara yönelin. Aranma hacmi düşük, rekabet oranı düşük bir çok sektör var, başarı oranınız daha yüksek olur. Derseniz ki, sen niye uğraşıyorsun, ben bu işin bulmaca kısmındayım, başka sektörde lider konumda sitem var. Bu zorlu bulmaca yıllardır hobi olarak uğraştığım bir olay, bir gün mutlaka diyerek yoluma devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir