Mobil Sohbet

Sohbet Sitesi Hileleri

sohbet sitesi hileleri

sohbet sitesi hileleri

Sohbet sitesi hileleri bilene oldukça basit, bilmeyene ise çok zor gelen biraz uğraşılırsa anlaşılabilen hilelerdir. Bunların en başında gelen aslında hiç var olmayan ama, sanki varmış gibi size cevaplar yazan bot nickler (rumuzlar) dir. Zaten genel anlamda sohbet sitesi rumuzlu kullanıcıların buluştuğu platformlardır, gerçek ismiyle chat yapan çok nadir kullanıcılar mevcuttur.

Site sahipleri ya da editörleri tanıtım yazılarında sanki yüzlerce binlerce gerçek kullanıcı varmış gibi aldatıcı bilgiler sunmaktadırlar. Yeri gelmişken belirteyim ben de vaktiyle çok olmasa da abartılı kullanıcı sayılarını yazılarımda kullanmıştım. Dolayısıyla bu abartılı rakamları sohbet odaları içindeki ziyaretçi sayısını bot nicklerle destekleyen yanlış işlerde yapmıştım. Baktım ki hiç bir faydası yok bunların, yalanla peynir gemisi yürümüyor vazgeçtim, doğal olan neyse onu yazılarımda belirtmeye çalışıyorum.

Şimdi diyelim ki herhangi bir siteye girdiniz ve bu sahte rumuzlarla konuşup aptal yerine düşmek istemiyorsunuz ve ne yapmanız lazım, ona cevap vereyim.

Global kanallardan birisine girdiniz ve diyelim ki rumuzunuz da hasanali olsun, öncelikle kanal geneline bir selam vereceksiniz. Bunu örneklemeyle anlatayım sizin için daha kolaylık olur, ne demek istediğimi daha rahat anlayabilirsiniz.

  • hasanali: slm
  • serpil: as hoş geldin hasanali
  • hasanali: nasılsın serpil
  • serpil: tşk ederim hasanali sen nasılsın

Şimdi arkadaşlar bu yazışma gayet normal olası bir şeydir ama, serpil oto bir bot olabilir ve bunu anlamak için yapmanız gereken şudur.

  • hasanali: slm
  • Serpil: as hoş geldin hasanali
  • hasanali: slm
  • Serpil: as hoş geldin hasanali
  • hasanali: slm
  • serpil: as hoş geldin hasanali

Dikkat ettiyseniz aynı cevabı size veriyor, zaten bu kelimelere yönelik cevapları hazırlanmış oto bir bottur bu ve emin olun bu muhabbet epeyce de sürer. Bunu  anlayabilmeniz için kanal geneline iki üç kez aynı kelimeleri yazmanız yeterli olacaktır.

Adminin Bot Konuşturması

İkinci bir olay ise; oda içerisinde ki her hangi bir botu yetkili root admin çok rahatlıkla konuşturabilir ve üstelik sizin soracağınız sorulara göre de cevap verir. Admin zaten o anda sunucuda aktif olarak bulunuyordur /os raw parametresini kullanarak dilediği botu sizle konuşturur. Siz zannedersiniz ki jale nickli bir bayanla muhabbet ediyorum, kız bana yeşil ışık yaktı. Oysa ki, onu konuşturan admin ve bu işi bilen kişiler bu olaya sadece gülümsüyorlardır. Şunu da belirteyim, normalde hiç bir admin buna meyil etmez, eden admine ben pek rastlamadım, yapanlar var mı? evet son zamanlarda görüyorum az da olsa var.

Peki nasıl anlayabilirim ben bunların bot olup olmadığını derseniz; her hangi bir rumuzun üstüne tıklayın ve /vhois yazın ya da /info, bu komut sonrası size o rumuzun bilgileri oto olarak gelecektir.

Nick (rumuz) Nasıl Çalınır

Kapsamlı bir olaydır, şifreli bir nicki çalmak ya da o rumuza girip sohbet etmek oldukça zordur. Çalınmaz mı? çalınır ancak epeyce bir bilgi gerektiren bir olaydır. Nick nasıl çalınır diye küçük başlık attım, o yüzden size çok eski bir sohbet sitesi hilelerinden birini anlatayım.  Şifreli ya da şifresiz bagzı nickler kolaylıkla taklit edilebilir örneğin; filiz, serpil, kemal ve içinde (l) harfi bulunan bütün nicklere kolaylıkla girilebilir. Aman dikkat, bu nickler admin nicki ise biraz düşünün derim çünkü, adminlerin çoğu bu olayı bildiği için nicklerini korumak için bir şekilde bu harfli rumuzlarını yasaklamış spama almış olabilirler. Çok da tırsmayın çünkü; son yıllarda pek komut bilen adminde yok, onlar bile bilmiyor olabilirler.

Şimdi arkadaşlar misal filiz nicki; bu nickteki l harfini caps lock tuşuna basarak küçük ı harfinden yapabilirsiniz. Bu ve buna benzer bütün nickleri caps lock tuşuna basarak klavyenizi büyük harfe duyarladınız mı kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir