Mobil Sohbet

Sohbet Siteleri Tehlikeli mi?

Sohbet siteleri tehlikeli mi? sorusunun cevabı hem evet hem de hayır, girdiğiniz siteye göre değişiklik gösterir.  Bana göre yazışmalı, yani texs tabanlı güvenilir sohbet sitelerinin tehlikesi yok denecek kadar azdır lakin, alışkanlık yapabilir.

Sohbet Siteleri

Sohbet Siteleri

Zaten hemen hemen bütün sohbet platformlarının giriş bölümünde 18 yaş sınırını hatırlatan uyarıcı yazılarda mevcuttur, ’18 yaşın altındaysanız sizin için sakıncalı olabilir’gibi. Başka ne gibi tehlike söz konusu olabilir? dolandırıcı takımı her yerde olduğu gibi buralarda da fırsat bulurlarsa affetmez,  birazda uyanık olmak lazım. Gerçi şimdilerde öyle saf kimselerde kalmadı ama, dikkat etmek sonuç da hiç tanımadığınız insanların arasına giriyorsunuz.

Bu konuyu yazmadan önce epeyce bir araştırma yaptım, nalıncı keseri misali farklı chat platformları tehlikeyi hep rakip siteler olarak lanse etmeye çalışıyor. Kameralı chat sitesi editörleri ‘sesli sohbet siteleri çok tehlikeli’ diyor. Sesli sohbet yazarları ‘aman kameralı chat sitelerine takılmayın çok tehlikeli diyor. Texs tabanlı web yazarları da bu iki platformu işaret ediyor.

Bütün bunlara mütakiben, internet üzerinden yayın yapan bir çok yerel gazete olsun, ulusal çapta gazete olsun reklam ücreti karşılığı bu sitelere link veren yazılar yayınlıyor.

Güvenilir sohbet Sitesi Var mı?

Güvenilir sohbet sitesi elbette var, sizlere tavsiyem yazışmalı chat sitelerinden vazgeçmeyin derim çünkü, ziyaretçilerinden üyelik adı altında gerçek bilgilerin sunulduğu bir platform değildir. Tek yapmanız gereken fake bir kullanıcı adı yazmak hepsi bu, sonrasında dilediğiniz sohbet odaları içinden birine girmek olacaktır. Eğer ki, burada yönetici statüsünde durmak isterseniz rumuzunuzu şifrelemeniz gerekir ve bu işlemi de sahte bir email hesabı üstünden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu platformlarda sohbet etmek çok kolay ve oldukça da güvenlidir ancak, siz yinede biriyle tanıştığınızda onu iyice tanımadan reel skype adresinizi watsapp numaranızı vermeyin. Konuşur sohbet edersiniz, sizde bir güven oluşturur ve o güvene dayanarak evet, reel muhabbet edebileceğiniz bir ortam oluşturabilirsiniz.

18 Sohbet Odalari Tehlikeli Mi?

18 sohbet odalari kendi alanında çok farklılıklar gösteren uygulamalara haiz yapısıyla tanınmaktadır.  Bu amaca yönelik bir çok platform internet üzerinden yayın yapmaktadır, sakıncalı siteler oldukça fazladır. Cinsel sohbet arayışlarının aranma hacmi çok yüksek olduğu için yüzlerce belkide binlerce site rekabet halindedir. En tehlikeli siteler bunların içinden çıkmaktadır. Özellikle kameralı cinsel sohbet siteleri adeta bir para tuzağıdır. Hem baylar hem de bayanlar için oldukça sakıncalı bir uygulamaları mevcuttur. İşlerini dürüstçe yapanların hakkını da yememek lazım, elbette seviyeli platformlarda vardır. Yetişkin sohbet adı altında yayın yapan platformların %80 bölümü güvenilir, girip rahatça sohbet edilebilir mekanlardır. Ama dikkat! google arama motoruna yetişkin sohbet yazdığınızda önünüze ilk çıkan sitelere bodoslama dalmayın, sakıncalı işler özellikle +18 sohbet oldukça yaygındır.

Zaten ilk başta da belirttiğim gibi 18 yaş sınırı hemen hemen bütün platformların başlıca kurallarındandır, siteye girdiğiniz anda karşınıza çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir