Mobil Sohbet

Sohbet Siteler Ara

sohbet-siteler-ara

Sohbet Siteleri araması Yapanlar

İşin aslı bu yazının başlığı sadece sohbet siteler olmalıydı çünkü,  yine enteresan bir arama şekli ile karşı karşıyayız. Sadece sohbet etmek için bir platform arıyorsanız hemen ana sayfadaki giris butona tıklayarak sohbet odaları içerisinde yerinizi alabilirsiniz. Lakin konumuz sohbet siteler neden ‘i’ harfi eksik öyle ya bu eksik bir kelime  işin aslı  sohbet siteleri olmalıydı  ama, yok işte eksik bir harfi unutulmuş ya da bilgi eksikliğinden mi kaynaklanıyor, bu konu üstünde epeyce düşündükten sonra bu yazıyı yazmaya karar verdim. Peki nereden çıktı bu, neden böyle bir  yazı yazıyorsunuz derseniz, işin o tarafı sanırım biraz da site sahiplerini ilgilendiriyor ki bu yazı ile bence onlarda web sitelerine daha güzel,  bilgi amaçlı  makaleler ekleyeceklerdir, nedenini yazımın devamında bulacaksınız.

Google gerçek verileri şunu gösteriyor, her ay ortalama olarak on bin ila yüz bin kişi google arama çubuğuna sohbet siteler yazıp chat yapılabilecek bir mekan arayışında bulunuyor, evet evet yanlış okumadınız 10 000 ila 100 000 kişi bu aramayı yapıyor. Bu bilgiyi nerden aldın derseniz,  google bu verileri  ‘Anahtar Kelime Fikirleri’  sitesinde zaten paylaşıyor, biraz araştırma yapan olursa hemen bulacaktır.  Yine google bilgilerine dayanarak söylüyorum ‘sohbet siteleri’ de 0n bin ila yüz bin kişi tarafından aranıyor yani, bu rakamları ikiyle çarparsak arama hedef noktası aynı ama %50  hatalı arama söz konusu. Bunu bilerek mi yazıyorlar bilmeden mi derseniz, bence ya üşengeçlikten ya da bilgisizlikten, amaç sohbet etmekse girersin google a arama çubuğuna sohbet siteleri yazarsın kafana uyan bi yer buldun mu girer neşene bakarsın.

Şimdi ben klavyenin başına geçip böyle yüksek bir arama hacmine sahip kelimeleri, üstelik rekabet ortamı da yüksek  kelimeler, haydi yazdım çıksın 1.sayfa 1.sıra olsun deme gibi bir lüxüm yok. Bu kelimelerde rekabet çok yüksek üstelik legal yöntemlerle sitesini üst sıraya çıkaranlar unutmamalıdır ki, sohbet siteler  ve türev kelimelerde illegal yöntem kullananlar da çok, öyle az buz sayıda değil. Ama, ben sabırlıyımdır, özgün ve bilgilendirme amaçlı bu yazım mutlaka bir gün iyi yerlerde yerini alacaktır diye düşünüyorum.

Bir önceki sohbet odaları isimleri başlıklı yazıma da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir