Mobil Sohbet

Sohbet Odaları Nedir? Nasıl Girilir

sohbet odaları nedir nasıl girilir

Sohbet odaları nedir? sorusunun en güzel cevabı yalnızlığın son adresidir, olsa gerek diye düşünenlerdenim.  Tabi ki ciddi olarak açıklamak gerekir ve bende bu sorunun cevabını bildiğim kadarıyla sizlere izah etmek istiyorum. Sohbet odaları  nedir nasıl girilir, chat sitelerinin kategorize edilmiş bölümleridir ve bu bölümlerin her birisi farklı isimlerle anlamlandırılmış olsa da sonuçta hepsi birer sohbet odasıdır. Diyelim ki  şu an girmiş olduğunuz bu site içerisinde chat yapmak isterseniz çok farklı odalar ile karşılaşacaksınızdır örnek, #Mersin,  #Adana, #Sohbet, #Felsefe, #35 yaş, #Yetişkinler gibi bir çok isim altındaki sohbet odaları ile karşılaşabilirsiniz.  Bu farklı odaların kuruluş amacı bir birisine en yakın adresteki insanların tanışıp muhabbet etmesini sağlamaktır. Lakin, günümüz sosyal medyası çok gelişmiş ve gelişmeye de devam ettiği için başarı oranı tartışılır. Türkiye’nin en büyük tanışma portallarında bile bu uygulama pek de iyi sonuçlar vermemektedir. Yani, diyelim ki Mersin’de ikamet ediyorsunuz ve kendi şehrinizden birileriyle tanışıp muhabbet etmek istiyorsunuz, girdiniz bir siteye ve baktınız  #Mersin odası var tıkladınız girdiniz. Sanmayın ki o oda içerisindeki herkes Mersin’li, mümkün değil, belki üç beş kişiyi bulabilirsiniz hepsi o  kadar.

Sohbet Odaları Nedir?

Chat odalarına nasıl bağlanırım? diyorsanız, bağlanırsınız hem öyle bir bağlanırsınız ki bir daha o odadan da zor çıkarsınız. Zaten  bu amaca yönelik bir arama sorgusu yaptığınızda google önünüze binlerce siteyi koyar ve seç beğen gir der. Girersin bir siteye muhtemelen seni yönlendirici butanlar karşına çıkar  ‘sohbet Girişi’ gibi bir yönlendirmeye tıklarsınız feke (muhtemelen sahte bir kullanıcı ismi, nick olarakda adlandırılır) bir isim yazdıktan sonra giriş yapar ve yalnızlığın son adresi olan sohbet odalarından birine bağlanmış olursunuz.

mİRC Sohbet Odaları En Kolayı

Tabi ki bunların yanı sıra eğer bir mİRC script  kurulumu yaparsanız ve fakat bu masa üstünüzde görülür, eğer sakıncası yoksa bu script ile daha rahat girip chat yapabilirsiniz. Kendi alanında bir ekol olan mİRC script çok yıllar geçmesine ragmen hala tahtını korumakta ve kullanıcılarına hizmet vermektedir. Şimdi herkesin elinde bir de akıllı telefon var, rahatlıkla sohbet odalarına girip muhabbet yapabilirsiniz. Android işlemcisi olan her telefondan bunu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir