Mobil Sohbet

Sohbet Et Aramaları

Sohbet Et Aramaları

Cep Telefonu Sohbet Et Sohbet Ara

Şimdi bu da ne demek? nedir bu? sohbet et, sohbet etmek, sohbet ara gibi kelimelerin önemi nedir ki? bunlar için paylaşımda bulunuyorsunuz, demekte haklı olabilirsiniz. Ancak, tabletler akıllı telefonlar ve gün geçtikçe gelişen bilgisayar teknolojisi gündelik hayatımıza saçma sapan da olsa bir çok yeniliği de beraberinde getiriyor. İşin aslı sanırım biraz da bilgisizliği gün yüzüne çıkarıyor! neden mi?  artık hemen hemen her insanın elinde bir adet akıllı telefon bulunuyor ve bu teknolojiye henüz tam hazır olmayanlar öğrenmek için üstün gayret gösteriyorlar. Neticede öğreniyorlar, özellikle işin bu aşamasında ilginç arama terimleri kullanıyorlar, google arama butonunda  yazılı arama yapmayı öğreniyor, sonrasında ise sesli arama yaparak internet alemine dalış yapıyor.

Şimdi işin ilginç yanı şu arama motoruna ister yazılı ister sesli bir aktivite de bulunduğunuzda size göstereceği sonuç yine aynı sayfalar olacaktır.  Sanırım bu iş  mobil bağlantılarda daha çok olmaktadır nedeni ise; aldınız elinize cep telefonunu hemen karşınızda arama çubuğu ve hemen o çubuğun içinde sağ tarafta yukarıdan aşağıya doğru küçük renkli bir ok işareti, işaret parmağınızla bastınız ve sesli aramayı başlattınız. Anlaşılır bir dil ve ses tonu ile sohbet ara ya da sohbet et dediniz ve hemen ardından önünüze yüzlerce sonuç çıktı, amacınıza bir şekilde ulaşmış oldunuz. İşin ilginç yanı ise şu;  siz bu şekilde bir arama yaparken sadece sohbet deseniz, emin olun karşınıza yine sohbet edebileceğiniz binlerce mekan çıkacaktır. Tabiki de bu gündelik hayatımızın bir çok yerinde ihtiyaç duyduğumuz diğer arama terimleri içinde geçerlidir, ben bu kelimeler sitemizin konusu olduğu için örnek verdim.

Yurdum insanı güzelliklerle doludur, böyle gariplikler olurda bunu bir şekilde kendine avantaj sağlayacak pozisyona çevirebilme kabiliyetine sahip kişiler çıkmaz mı, çıkar elbet. Çünkü, aranma hacmi yükselmiş, her gün yüzlerce kişi bu şekilde arıyor tarıyor. Ne yapmak lazım?, hemen bu kelimelere yönelik domainler alınır, açılır siteler ve başlanır ziyaretçiler gelsin de sohbet edelim. Elbette aranma hacmi yüksek olduğu için çok da kolay bir iş değildir bu domainleri üst sıralara çıkarmak ama, sonuçta google bir şekilde öncelik tanıyacaktır.

Sohbet et  terimini  yazılı ya da sesli olarak her ay ortalama bin ila on bin kişi yapmaktadır.

Sohbet ara ise 10 ila yüz kişi tarafından her ay aranmaktadır. Bu veriler google verileridir,  bu yazdığım yazı kaçıncı sayfada çıkar bilemem ama, böyle enteresan arama sonuçlarını buradan paylaşmaya devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir