Mobil Sohbet

Sanal Sohbet Odaları Ücretsiz

sanal sohbet odaları

Dokunamazsın, ne kendisi gerçektir, ne konuşulanlar yazılanlar, sanal sohbet realiteden bir kaçış, kurulan hayallerin bir başlangıcıdır. İnternet ortamından binlerce sanal sohbet odaları mevcut olmakla birlikte bu sayılara her geçen gün onlarcası daha eklenmektedir. Mutlu ve ya mutsuz , evli ya da bekar kelimelerinin  hiç bir öneminin olmadığı sanal chat aleminde ayrı bir boyuta geçilir ve sanki gerçekmiş gibi acısıyla tatlısıyla yaşanır. Kimilerine göre saçmasapan ama, saçmasapan diyenin reel hayatında ki yaşamı ne kadar doğru da böyle bir kanıya varmış o da tartışma konusu.

Ücretsiz Sanal Sohbet

Sanal sohbet siteleri, günümüz dünyasında kendi gerçeklerinden kaçmak sadece sanal alemde chat yaparak olmuyor, bir çok farklı yöntemleri mevcut. Kimileri balık avına çıkıyor, kimileri kır yürüyüşüne, bağ bahçe işiyle uğraşıp dünya gerçeğinden uzaklaşmak isteyen sayısı azımsanmayacak bir kitle hali hazırda mevcuttur.  Reel hayatta beklediğini bulamayan, özellikle aşk hayatında olumsuzluklar yaşayan evli ya da bekar bay bayanların sanal chat düşkünlüğü herkesce malumdur ya da, ben öyle düşünenlerdenim. Her ne kadar sosyal medyada trendler facebook gibi mecralara kaymış olsa da şu an içinde bulunduğunuz yani bu  chat sitesi gibi binlerce platform 7/24 sanal ortamda sizlere hizmet vermektedir.

Bu sitelerde neler yaşanır? sanal aşklar yaşanır, sanal kavgalar, kıskançlıklar kısacası aslında reel hayattan pek bir farkı yoktur, sadece dokunamazsınız. Dokunamazsınız sevgilinize, yumruk atamazsınız size hakaret edene sanaldır bunlar aslında hiç var olmayan şeylerdir. Kadın evlidir, erkek evlidir ve hatta çocukları olan reelde mutlu veya mutsuz kendi hallerinde yaşayan bu insanlar herhangi bir sanal sohbet sitesinde rastgele tanışmış olabilirler. Sanki gerçekmiş gibi bir sanal sevgili ile sohbet etmenin derin denizlerine dalınır. Kadın kocasını uyutur sanal sevgilisiyle buluşur, erkek zaten hazır bekliyor ikisi içinde reel hayat unutulmuştur, hayaller kurulur, hayaller yazılır söylenir. Doğrusunun yanlışının önemi pek yoktur, kafalar uyuşmuştur anlatılacak yaşanacak çok şeyler vardır ve bu sanal alemde hayalleriyle de olsa bir mutluluk yaşamaktadırlar. Oysa ki, kadının çamaşır makinesinde bekleyen asılması, kurutulması gereken çocuklarının ve eşinin yıkanmış çamaşırları gerçegi hiç peşini bırakmaz. Erkeğinde sabahın beşinde kalkıp işe gitme gerçeği rasyoneldir, sorumluluğu vardır ama, yinede doyumsuz bir şekilde sanal sevgilisi ile chat yapmaktadır. Mutludur ikisi de çünkü, reel hayatta umduklarını bulamamışlardır ya da  sanal dünyanın hayalleriyle ayrı bir mutluluk yaşamaktadırlar. Bu aşkların %5 bile reele geçme şansı yoktur, bekarların reele taşıma oranları çok yüksek olsa da evlilerin sanal sohbet aşkları pek mümkünsüz bir hayaldir.

Sanal sohbet odaları, ücretsizdir genel anlamda, paralı siteleri tercih edenler olsa da özellikle bayanlar bedava sohbet sitesi olarak hizmet veren platformları tercih ederler. Malum reel de bir geçim sıkıntısı var, sanalda da eğlenmek için vakit geçirmek için para harcamaya gerek yok diye düşünüyorlardır, haklılarda. Hemcinslerim için sanal reel pek fark etmiyor, cazibeli bir resim gördülermi pek de paraya pula bakmıyorlar yeter ki, kadın olsun, sohbet etsin. Sanırım akıllarınca o resimlerdeki güzel kızlarla sohbet ederek reele yönelik bir geçiş sağlayabileceklerini düşünüyorlar ki, bu amaca yönelik bir çok paralı platform internette yer alıyor. Demek ki para harcayan bir zümre var, sanal reel fark etmiyor, belki de büyük bir ihtiyaç bu da bizlere ters geliyor.

Özellikle  yazışmalı yani ücretsiz hizmet veren sitelerde şehir sohbet odaları olarak lanse edilen sanalın da sanalı diye tabir ettiğim  sohbet odaları da az sayıda da olsa vardır. Yani sanmayın ki, #Bursa sohbet kanalı olacak ve içinde de hep Bursa’lı olacak, bu da sanalın büyük yalanlarından birisidir. Muhtemelen global sohbet odaları içerisinde sanal bir arkadaş bulacaksınızdır üstelik, belki de kendi şehrinizden biriyle ama, özellikle evli bayanlar chat yapmak için bilakis uzak şehirleri tercih etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir