Mobil Sohbet

Muhabbet Siteleri Sigara İçmeyi Artırıyor

Muhabbet siteleri sigara içme oranını artırıyor, bu bilimsel bir oran olmasa da en azından bizzat şahidi benim.  Muhabbet etmek için chat odaları en uygun mekanlardır ancak, klavye başına oturduğunuzda sigarayı yanınızda tutmayın. Bu illeti zaten bırakmak, hiç içmemek lazım ama mümkün mertebe de az içmek kişinin kendi elinde.

Şimdi burada gayem sizlere akıl vermek değil, blakis yıllardır boş zamanlarım da chat yapmayı seven biri olarak tavsiyede bulunmak. Şunu da anti parantez belirteyim sigarayı bırakamamış olsam da, azaltmayı başardım, zorda olsa başardım.

muhabbet siteleri

muhabbet siteleri

Muhabbet siteleri sigara  içmek için uygun bir ortam ya da mekan değildir. Eğer geyik yapmak için bir muhabbet sitesi bulduysanız ve de klavye başına oturduysanız lütfen sigara paketinizi yanınıza almayın, uzak bir yere bırakmayı adet edinin. Elinizin altında oldu mu farkına varmadan içtikçe içersiniz, yok ben o kadar içmem demeyin emin olun sizde içersiniz.

Muhabbet Siteleri Sigara Kullanımı

İlk defa böyle bir siteye girenler henüz ortama alışkın değildir, daha neyin ne olduğunu bile bilmiyorlardır. Lakin, özellikle aşk arayışındaki kişiler muhabbet ortamına girdimi zamanın nasıl geçtiğinin bile farkına varmazlar. Hele de hayallerine yakın bir kişilik bulursa yazdıkça yazar, konuştukça konuşur. Bu esnada eğer ki sigara tiryakiliği de varsa emin olun kaç tane içtiğinin bile farkına varmaz. Yıllar önce bende bu çılgınlığın içindeymişim, çok çabuk farkına vardım ve o yanlıştan döndüm. Şimdi  neden sigara içilmez ya da  en azından neden bilgisayar başında sigara içilmez ona bakalım.

  • Sigara sağlığa zararlıdır, tütün mamüllerinin hepsi telafisi imkansız sağlık sorunlarına yol açar ve hatta ölüme kadar götürür.
  • Klavye başına geçen bir kişi  kendince keyifli bir uğraştaysa, zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmaz, özellikle kumar, erotik siteler, chat muhabbet siteleri ve daha bir çok platform bunlara sadece bir kaç örnektir.
  • Hayallere dalarsınız, sigarayı bir paketten iki pakete çıkarır farkına bile varmazsınız.

Keşke dip kapı bırakabilseniz, hadi bırakamıyorsunuz bari biraz az için, nasıl mı?

  1. Dirayetli olun, ben bu gün sadece 5 tane içeceğim deyin ve bu hedefi tutturmaya çalışın.
  2. İnternette sörf yaparken ya da, birileri ile, ama yazışarak ama sesli olarak sohbet ediyorsanız, önceden önleminizi alın. Sigaranızı evin en uzak noktasına koyun.
  3. Evin içinde sigara içmemeyi adet edinin, balkon ya da açık havada içmeyi prensip edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir