Mobil Sohbet

Mirc Sohbet Ara

mİRC Sohbet Kanalları

Hey gidi günler hey, goolede chat yapmak için çok önceleri mirc sohbet ara  olarak arama yapardık.   Şimdi devir değişti mirc nedir bilen bile çok az kaldı  ve artık chat yapmak için sohbet kanalı yazarak arama yapılıyor. Sosyal medya geliştikçe gelişti ve her geçen gün bu süreç artarak hızla yükselen bir grafik sergiliyor. Sanırım yakın bir gelecekte  mİRC sohbet    araması bile kalkacak ve sadece sohbet yazarak chat yapılabilecek bir platform arayışı başlAyacak. Çünkü, yeni nesil mİRC kelimesinin ne manaya geldiğini bile bilmiyor (elbette çok iyi bilenlerde vardır), oysa ki, özellikle yazışmalı  muhabbet ortamlarının henüz çok gelişmiş bir versiyonu daha çıkmadı. Hemen hemen hepsi texs tabanlı sistemler üzerinde buluşuyor muhabbet ediyor. Web sohbet, androirc gibi gelişmekte olan sistemler bile sadece mİRC scriptlerin birazda olsa editlenmiş şeklidir yani, aynı tas aynı hamam olayıdır. Mobil sohbet bağlantıları da pek farklı değildir, bakmayın siz user çekmek adına yok yeni ara yüzümüz, yok geliştirilmiş mobil sohbet seçeneği hepsinin atası mİRC dir. Aşağıda sizlere google arama motoru üzerinden kullanıcıların mirc ve sohbet ile alakalı arama terimleri sonuçlarını vereceğim.

  Mirc Sohbet Ara Chat Kanalı

Mirc kanalı; Ortalama her ay 100 ila 1000 kişi bu şekilde arama gerçekleştiriyor, bu sorguya karşılık google 0,47 saniye içerisinde karşınıza tam 1 950 000 sonuç çıkıyor, rekabet oranı düşük.

Sohbet kanalları; ortalama olarak her ay bin ila on bin kişi bu şekilde arama yapıyor, yukarıda bahsettiğim olayda buydu işte, arada ki farkı eminim anlamışınızdır. Rekabet oranı orta görünüyor ve bu sorguyu yaptığınızda 0,30 saniye içerisinde tam 3 280 000 sonuç çıkıyor.

Mirc sohbet kanalı; en düşük oran bu üç lelimelik arama sorgusunda görülüyor, rekabet oranı düşük ve her ay 10 ila yüz kişi bu şekilde arama gerçekleştiriyor.  Aşağı yukarı aynı olan mirc sohbet kanalları  arama sonuçların da da, 0,34 saniyede karşınıza 50 600 sonuç çıkmaktadır.

Aslında aşağı yukarı aynı program üstünde chat yapan on binlerce kişi ise  sanıyor ki mirc bitti, bilmiyor ki  aynı program üstünde muhabbet ettiğini. Kısacası,  sohbet kanalı arayanlarla chat kanalı arayanlar aynı sunucuda buluşuyor, sadece mirc yerine sohbet yazarak arama yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir