Mobil Sohbet

Kaliteli Sohbet Siteleri ve Odaları

 

kaliteli-sohbet-siteleri-ve-odalari

En Güzel Sohbet Siteleri

Selamlar sohbet tutkunu arkadaşlar, bu akşam sizlere kaliteli sohbet siteleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağım ki,  domain ismi vermesem de ufak bir araştırmayla sizlerde bu platformlara erişebilme şansını yakalayacaksınız. Öncelikli olarak kaliteli sohbet sitesi arıyorsunuz lakin, neye göre kaliteyi belirleyeceğiz, kimlere göre bu oranları belirleyeceğiz. Çok göreceli bir konu olduğu için en azından yılların tecrübesiyle gözlemlediğim ve kendimce belirlediğim sohbet sitelerin de kalite nasıl olmalı ondan bahsedeyim.

Çok hızlı erişim, olmazsa olmazların en başında geliyor çünkü, zaten insanlarımızın zaman sıkıntısı var,  diyelim ki www.sohbetodalariucretsiz.com adresine yolunuz düştü ve sohbet etmek istiyorsunuz, sohbete giriş butonuna bastınız, dön allah dön ediyor. Kim buna sabır gösterecek, ben gösteremiyorum ki ziyaretçi göstersin, anında çıkış yapar ve hızlı bir site arar. Bastınız butona girdiniz sohbet odalarına başladınız chat yapmaya, eğer bu iş hızlı bir şekilde olduysa evet kalite buradan başlamış olur.

Bana göre kalite sıralamasında 2. olay sohbet sitesindeki user sayısıyla alakalı fakat, bu userler canlı olacak, bot görünüm olarak orada dursa da userler kısa bir süre içerisinde botların farkına varır ve siteyi terk eder. Demek ki neymiş, site içerisinde kullanıcı sayısının belirli bir oranın üzerinde olması şartmış.

Sitenin özellikle ana sayfasında sohbet odalarına bağlanabilmek için görünür bağlan tuşları olmalıdır ki, günümüz şartların da mobil sohbet girişi, web girişi en çok kullanılan yöntemlerdir. Bu girişler de illaki  nickinizi şifreleyin gibi saçmasapan bir yanılgı asla olmamalıdır. Ziyaretçi girmek istediği rumuzu yazmalı ve şifresiz olarak sunucuya girebilmelidir, ısrarlı üyelik sistemleri falan asla olmamalı, bu prensip kalite standartlarımız arasında olmalıdır.

Ziyaretçi en kaliteli sohbet siteleri yazarak bir arama gerçekleştiriyorsa belli ki elit bir tabakadan geliyor, bu konumda ki bir kullanıcı küfürlü yazışmaları pek sevmez. Sohbet odası genelinde küfürlü yazışmalar var ise emin olun hemen çıkıp gidecektir ve hatta sitenizin ismi bir daha önüne çıksa asla dönüpte bakmayacaktır bile. Bunu önlemenin yolu, site yönetimlerine düşmektedir, küfürlü yazışan birini siteden uzaklaştırmazssan, ona tamah edersen kaliteli ziyaretçiyi de kolay kolay bulamazssın.

Yine kaliteli ziyaretçilerin çok dikkat ettiği bir konu olan badnick konusu çok önemlidir, mutlaka bir formül bulmalı ve bu tür nickleri global kanallarda bulundurmamalısınız, elit ziyaretçi zümresinin gözünün önünden çekmelisiniz. Zor bir olay değildir, oto olarak anında başka odalara çekebilir ve hatta orada kendilerince muhabbet etmelerine izin de verebilirsiniz.

Bir de haksız ban, haksız yere siteden uzaklaştırıma cezası ile karşılaşma ki,  bana göre bu iş kalitesizliğin tam da dibidir, çok dikkat edilmesi gerekenlerin ilk sırasına bile konulabilir. Şimdi düşünün, girmiş sohbet odasına kurmuş muhabbeti chat yapıyor, operatörlerden birisi hasbelkader sop olmuş ve bir de kız arkadaşı var. Ziyaretçi ‘nbr peri’ yazmış vayyyyyyyy sen benim kız arkadaşıma nasıl yazarsın, küt diye atmış banı. Buna kim razı olur, kimse razı olmaz, böyle bir olayla karşılaşan o elit tabakadan gelen user bir daha asla o siteye giriş yapmaz.

Aklıma geliveren kalite anlayışlarını sizlerle paylaşmaya çalıştım, mutlaka eksiğim yanlışım vardır lakin genel anlamda bu saydıklarım kaliteli bir sohbet sitesi için en azından belirleyici bilgilerdir.

Türkiye’de ki kaliteli sohbet siteleri bana göre sırasıyla şöyle; ilk önce ben (narsizim) sohbet odaları ücretsiz, yazyagmuru, sohbetci, bizim mekan, trsohbet, zurna, mirctürk gibi yıllarını bu işe vermiş fedakar sitelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir