Mobil Sohbet

Güvenilir Sohbet Siteleri

Sizlere bu yazımda Türkiye’nin en güvenilir sohbet siteleri hangileri, güvenilir sohbet yerleri nasıl olmalı sorularına açıklık getirmeye çalışacağım.

İnternet ortamında web siteleri güvenliği her zaman sorgulanmış, her zaman kuşku duyularak istemeyerek de olsa giriş yapılmıştır. Özellikle bu, güvenilir mi? acaba kuşkusu sohbet sitesi arayanlar için daha çok duyulmuştur. Bu kuşkuyu ortadan kaldırmak imkansıza yakın bir çelişkidir, kişinin kendisi oldukça dikkat etmelidir. Elbette var, elbette sorunsuzca chat yapabileceğiniz sohbet yerleri mevcuttur.

Güvenilir Sohbet Chat Sitesi Nasıl Anlaşılır?

Güvenilir sohbet siteleri

Güvenilir sohbet siteleri

Yani bunu anlayabilmek pek mümkün olmamakla birlikte, internet ne kadar güvenilir bir sistem o bile tartışma konusudur. Zaten google olsun yandex arama motoru olsun yapay zeka teknolojisini oldukça geliştirmiş ve çok daha ileriye götürebilmek için de büyük uğraşlar vermektedirler. Sizlerde fark etmişinizdir, bilgisayarı açtığınızda her hangi bir siteye giriş yaptığınızda hemen karşınıza sizle alakalı bir reklam görüntüsü çıkar. Örnek iki gün önce bir ayakkabı araştırması yapmış iseniz, önünüze bir sürü ayakkabı reklamı çıkar.

Eğer ki dün gece canınız sıkıldıysa ve arama motoruna ‘güvenilir sohbet ‘ yazmışsanız  mutlak suretle ileriki günlerde önünüze bir birinden farklı sosyal ağ  reklamları çıkacaktır. Arama motorları bu sitelerin reklamlarını yayınlıyor olsa da asla güven telkininde bulunmazlar, sizin tercihinize bırakırlar. Yani siz üstüne basa basa,  güvenilir chat sitesi, yazarak arama yapıyor olsanız da, dikkatsizce tıkladığınız bir reklam butonu sizi güvensiz bir siteye yönlendirebilir.

Bir başka yapılan yanlış ise, birazcık internet ile uğraşan kişiler bilir, ssl sertifikası olayı vardır ve ne kadar güven verir? tartışılır. Herhangi bir web sayfasına giriş yaptığınızda, ekranın üst tarafında sol köşeye yakın url adres çubuğu görülür. Site sahibi  90 ya da 100 lira civarı bir para ödeyerek ssl sertifikası satın alır. Bu satın alma işlemi gerçekleştikten sonra giriş yaptığınız web sayfasının url kısmının ilk satırında GÜVENLİ yazar. Eğer ki bu sertifika alınmamış ise url nin başında GÜVENLİ DEĞİL yazar. Her iki şartta da aslında pek değişen bir şey yoktur, cinsel içerikli yayın yapmayan her site bu işlemi gerçekleştirebilir. Özellikle küçük yani user sayısı az olan siteler bu sertifikayı önemsemezler ve url nin başında ki güvenli değil yazısını okuyunca hemen çıkış yaparlar. Oysa ki bu konu çok da önemli bir güvenlik sorunu değildir.

Güvenli Chat Sohbet yapmak İçin Ne Yapmalıyım?

Girdiğiniz chat sitesinde ilk yapmanız gereken kullanacağınız sohbet  rumuzu(nick),şifrelenmelidir ki başka birileri bu rumuzu kullanamasın. Bu işlemi gerçekleştirirken kesinlikle rumuzunuzda   l harfi olmamalıdır, L harfi tercih edilmelidir ki sohbet sitesi hilelerine maruz kalmayasınız.

Zaten en güvenilir Chat siteleri  bile sizlerden rumuz ya da herhangi bir şey için gerçek bilgilerinizi istemezler, isteyecek olsalar hiç kimsede girip chat yapmaz.

Buraya  kadar tamam, bundan sonrası da sizin hoş görünüze kalmış, hiç tanımadığınız birisine resim atmak, tel vermek gibi saçmalıklar yapmazsanız bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

 En Güvenilir  Chat Sohbet Yerleri

  • Facebook, tartışmasız en güvenilir sohbet yeridir, tek sıkıntısı sadece gerçek hayatta ki arkadaşlarla muhabbet ortamı kurulabilmesidir.
  • Skype, bu da tatışmasız iyi bir sohbet yeridir ve gün geçtikçe kendisini geliştirmektedir.
  • watsapp, kendi arkadaş grubunuzu kurmuşsanız evet, yoksa internette bu isimde bir çok web sayfası mevcuttur.

Güvenilir Sohbet Sitesi Olarak Tavsiyeler

  1. www.sohbetodalariucretsiz: yeni chat sitelerine örnek teşkil edecek güvenlik politikaları uygulamaktadır, kullanıcılardan olumlu yorumlar almaktadır.
  2. Yazyagmuruorg: özellikle seviyeli sohbet arayanlar için mutlaka denenmesi gereken nezih bir mekandır. Radyo dinleyip keyifli  saatler geçirebileceğiniz konusunda uzmanlaşmış yönetim kadrosu ile nezih ve hoş bir ortamdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir