Mobil Sohbet

Google Sohbet Odaları

google sohbet

google sohbet

Google sohbet odaları, sanki dünyanın en büyük arama motoru google her işi bıraktı da sohbet sitesi kurdu. Ama yurdum insanı bu neyi nerede arayacağını çok iyi bilir, güzel arama terimleri geliştirmek de üstümüze yoktur. Lakin ben şunu da iyi biliyorum, google sohbet yazarak arama yapan bir kişi aslında chat yapabileceği sıradan bir site arayışında. Tabi ki biz site editörleri de bu kelimelere yönelik, sunucumuzun ziyaretçi trafiğini artırabilmek adına tanıtıcı yazılar yazmamız da bence bir o kadar saçma bir şey. Ne yalan söyleyeyim hiç de içimden böyle bir yazı yazmak gelmiyor ama, üzerinde biraz çalıştığım için motivasyonumu bozmamak adına paylaşıyorum.

Google sohbet odaları yazarak arama yapan kişi sayısı oldukça az, ayda takribi on kişi olarak gösteriyor veriler. Lakin, bu sorguyu yaptığınızda yine aynı arama motoru google 0,47 saniye içerisinde karşınıza tam olarak 9 940 000 sonuç gösteriyor (Yaklaşık 9.440.000 sonuç bulundu (0,57 saniye) ). Karşınıza çıkan ilk sayfada bir kaç tane sohbet sitesi çıksa da ağırlık olarak yine google ön planda çıkıyor. Aranma hacmi çok düşük olsa da gördüğünüz gibi web siteleri bu konuya oldukça fazla ağırlık vermiş durumda. Yani düşünün ayda on kişi bu şekilde arama yapacak, zaten ilk sayfa ilk sırada ki site bu on kişinin %60 ını kapacak geri kalan 4 kişi de artık kime denk gelirse. Pek akıl karı bir iş olmadığını ilk satırlarda size bahsetmiştim, duruma bakacağız.

Google Sohbet Chat

Google sohbet ya da google chat açıkçası bu iki kelimelik arama şablonu hoşuma gitti ve bunlardan umutluyum. Zaman içerisinde sitemin seo yapısı tam oturduğunda inşallah bu kelimelerde birinci sayfada olmayı ümit ediyorum.

Neden mi? derseniz, iki kelime olarak aranma hacmi biraz dişe dokunur gibi görülüyor. Her ay ortalama yüz ila bin kişi bu şekilde chat yapabileceği bir mekan arayışında. Üstelik rekabet oranı da düşük gösteriliyor gerçi, bu rekabet oranının düşüklüğü öyle kolaylıkla bu kelimelerde üste çıkacağın anlamına gelmiyor. Ben prensip olarak yazılarımı bu rekabet oranı düşük kelimelerden seçiyorum. Yanlış  mı yapıyorum doğrumu? bunu da pek bilmiyorum, zamanla öğreneceğiz.

Google chat, üstünde çalışmaya değer mi? bence pek değmez ama, dedim ya işin içine girmiş bulundum. Bu şekilde arama yapan kişi sayısı her ay on ila yüz kişi ve inanın önlerine de milyonlarca  sonuç çıkıyor. Şimdi durum böyleyken ne denir? saldım çayıra mevlam kayıra, sonuçları elbette göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir