Mobil Sohbet

Cet Sohbet Çet Karmaşası

cet sohbet

Cet sohbet Yapan Bir Bayan Resmi

Cet sohbet çet karmaşasına inanın benim de aklım ermedi, ardı önü bir chat  sitesi arayışı, yurdum insanı hemende kolayını buluveriyor. Bu yazımın başlığı aslında sadece çet olacaktı lakin, kendimce biraz araştırma yapmak istedim,  sosyal medyaydı, eski gazetelerdi taradım. Evet, kamuoyunun yakından takip ettiği Şule Çet davası var ve her platformda en ön planda o konu çıkıyor. Bu ismin konumuzla pek bir alakası olmasa da ister istemez  yazıda yer verdim. Çünkü arama motoruna çet yazın ve görsellere bir bakın ne demek istediğimi sizlerde eminim anlayacaksınız.

Bizim asli konumuz ise cet sohbet ve fakat yurdum insanının da zekasını takdir etmek lazım, harfleri epeyce tasarruflu kullanmayı biliyor. Evet, İngilizce olan chat kelimesini epeyce sadeleştirerek cet ya da çet yapmışlar ve bu şekilde sohbet edebilecekleri bir mekan araması yapıyorlar. İyi, güzel, hoş da geldiniz sitemizde eminim sizde hoşça vakitler geçirecek, yeni dostluklar, yeni birliktelikler yaşayacaksınız. Herhangi bir chat  odası girişi yapmanız yeterli olacak, ücretsiz üyeliksiz tam gaz muhabbete girip mevkinizi alacaksınız.

Cet Çet Karışıklığı

Cet, arabça kökenli bir kelimedir ve ‘ata, büyük baba, dede’ manasını taşır. Hatta şöylede bir sokak jargonu vardır, ‘hay ben senin yedi ceddinin’ diyerek argo içerikli bir cümlede halk arasında söylenir.

Çet, kelime anlamı nedir pek bilmem ama, hani klavyenin yazı yazarken çıkardığı sesi andıran bir kelime. İngilizce chat dört harfli, Türkçe okunuş karşılığı ise çet, sanırım kolayımıza geleni de uyguluyoruz.

Tabi ki, bunu fırsata çevirmek isteyen sohbet sitesi sahipleri hemen  bu kelimelere yönelik alan adlarını satın alıp birer web sitesi oluşturmuşlar bile. Bu yanlış yazılımın bile aranma hacmi epeyce yüksek,  binlerce kişi bu şekilde arama yaparak, muhabbet edebileceği bir ortam bulmaya çalışmaktadır.

Çetleşme siteleri işte bu hatalı yazılımın oluşturduğu büyük bir pastadan dilimler koparmaya çalışmaktadır. Kimisi domain almış, kimisi alt sayfalar oluşturmuş, forum siteleri bile aktif olarak kullanılmaktadır.

Durum bundan ibaret olunca, bizde yönetim olarak bir tanıtım yazısı yazarak kullanıcılara sesimizi duyuralım dedik ve böyle bir paylaşımda bulunduk. Umarım sitemizin vermiş olduğu ücretsiz hizmetlerden sizlerde memnun kalır, müdavimlerimizin arasına katılmış olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir