Mobil Sohbet

Canlı Sohbet Sitesi Arıyorum Diyenler

Canlı Sohbet Sitesi

Canlı Sohbet Sitesiİnternet Üzerinde yazımızın başlığında ki gibi arama yapanları iki guruba ayırmak ve öyle değerlendirmek lazım diye düşünüyor, canlı sohbet nedir? karşımıza çıkan kişinin bot olup olmadığını nasıl anlarız? sorularına bildiğimce cevap vermeye çalışacağım. Google arama butonuna canlı sohbet yazan aylık ortalama on bin ila yüz bin kişinin neyle karşılaştıkları, ne arayıp ne buldukları üç aşağı beş yukarı belli olsa da, yine de en azından ufak tefek de olsa bilgi sahibi olacaklarına inanıyorum. İnternet ortamı çok farklı bir ortam, kullanıcının zaafını bilen ve hatta bu işin eğitimini alarak kendisine iş edinmiş insanlar, agızlarını açmış burada müşteri bekliyorlar. Siz ziyaretçilerin aradığı her ne ise google en iyi sayfaya yönlendirmeye çalışsa da, maalesef burası da da illegal yöntemlerin yaşandığı bir gerçek var. Evet, google bu illegal yöntemlerle yükselen siteleri elbette buluyor ve cezalandırıyor ama yerine de hemen bir başkası geçiveriyor. Bu durum da yapılması gereken siz kullanıcıların biraz daha dikkatli davranmanız, ısrarla bir butona tıklamaya sevk eden sitelerden uzak durmanız gerekmektedir.

Yazımın başında da belirttiğim gibi canlı sohbet arayan kişileri iki guruba ayırmak lazım, 1. gurup girdiğim sitede botlarla sohbet  yapmak ve aptal yerine konmak istemiyorum diyenler, 2. grup ise genel anlamda cinsel içerikli kameralı sohbet sitesi arayanlar olarak adlandırabiliriz. Aslında 2. grup içinde aptal yerine konma olayı 1.gruba göre çok daha fazla ve çok daha kolay ki anlatacağım örnekler bu acı gerçeği ortaya koyacak ve sizde ona göre bir arayış içerisine gireceksiniz.

İlk önce 1. grup ele alacak olursak, canı sıkıldı vakit geçirecek bir şeyler arıyor, aklına bir chat sitesine gireyim de biraz geyik yapayım ama,  enayi gibi de girdiğim sitede  sahte nick ve feke hesaplarla, site yönetimince konuşturulan botlarla da sohbet etmiyeyim geliyor. İşte o yüzden arama butonuna  canlı sohbet yazıyor, karşıma çıkan kişi canlı yaşayan biri olsun düşüncesi hakim ve bunlar genel anlamda texs tabanlı yazışma sitelerine girmek istiyor. Nedir bu texs tabanlı yazışma siteleri derseniz, bildiğiniz chat sitesi işte, sen yazarsın karşında ki yazar. Bu da klasik olarak şöyle gelişir, giridiniz siteye ‘slm’ yazdınız,  karşılığında size ‘as’ yazan birileri çıkar ve  ‘nbr’, ile devam eder gider işte, buna da canlı sohbet denir. Dikkat!! bu sitelerde de bot oldukça fazladır, çoğu suskun bir şekilde sıradan bir nick gibi sessizce dursa da adminler tarafından yönlendirmelerle yazarak size hg diyenleri de vardır. Bunu anlamanızın en kolay yolu, sohbet odasında ‘slm’ yazdığınızda ‘as hoş geldiniz’ diyen nicke dikkat etmenizdir. İki ya da üç kez ‘slm’ yazınıza aynı nick aynı  kelimelerle cevap yazıyorsa bilin ki o cansız bir bottur. Bu nicklerin canlı ya da cansız olduğunu anlamak için  whois komutunu da kullanabilirsiniz /whois nick, nick yazan yere sitedeki isimlerden birini yazarak çıkan sonuçtan kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Şimdi 2. grub canlı sohbet araması yaparak ne bulmak istiyor nelerle karşılaşıyor ona bakalım; bu internet kullanıcısı muhtemelen bir erkektir ve kameralı sohbet sitesi bulup burada yine muhtemelen diyorum cinsel içerikli görüntülü konuşmalar yapmak istiyordur. Bayanlar da yokmudur elbette vardır ama, dediğim gibi büyük çoğunluğu erkek ziyaretçidir. Bu ziyaretçileri yönlendirmek diğerine göre çok daha kolay ve çok daha kazançlı bir iş  olup,  büyük yatırımlar yapılarak  resmen sektör oluşturulmuş ve gün geçtikçe de artarak devam etmektedir.  Arama çubuğuna canlı sohbet yazdığınızda karşınıza üst resimde ki gibi bir sayfa çıkacaktır ve yine dikkat, google de ne kadar reklamı var resimden hemen anlayabilirsiniz. Bu sayfa da çıkan herhangi bir resme ya da url adresine tıkladığınızda mutlak suretle elinizi kredi kartına götürmeye hazır olun. Şuh bayan resimleri ve hatta  10 ya da 15 saniyelik ücretsiz görüntülü sohbet ve sonrası evet sonrası paraya bakıyor. Kredi kartınız bu sohbet için çok gerekli yoksa muhabbet de yookk görüntü de yokkk o resimde ki gecelikli ateşli banu ya da ateşli ceyda sadece rüyalarınızı süsler. O siteye girip de üye olmanızdan başka hiç bir şey yapamadan çıkarsınız ya da acaba mı diyerek sohbet odasında sessiz görüntüsüz chat yapmaya başlarsınız. Her şekilde girdiğiniz site istediğini elde etmiş olur ama siz hayaller bin beşyüz elde var kara yazılı chat durumu ile başbaşa kalmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir